Özler Kablo Hakkında

Faaliyet Alanı: Alçak Gerilim Enerji Kablosu Üretimi.

Özler Kablo, kablo sektörünün üretim kapasitesi ve ürün kalitesiyle adından söz ettiren üreticilerinden biridir. Pazarlama ve satış faaliyetlerine 1966 yılında başlanmıştır. 1988 yılında 22 yılık tecrübe ve birikimleri ile ÖZLER KABLO SANAYİİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ kurulmuştur. İSTANBUL Maltepe’de 2002 m² üretim tesisinde Tesisat Kabloları üretilerek kablo üretimine ilk adım atılmıştır.


1999 yılında ilk ihracat gerçekleştirilmiştir. Bu tarihten itibaren iç pazarın yanına ihracat departmanı kurulmuş ve pazarlama faaliyetleri daha da güçlü bir hale getirilmiştir. 2002 yılından itibaren ürün çeşitliliği artırılmış ve Alüminyum İletkenli Kabloların üretimi başlatılmıştır.


2005 yılında kurumsallaşma süreci başlatılarak Anonim Şirket vasfı kazanılmıştır.


Yıllık 13.000 ton Bakır Kablo, 9.000 ton Alüminyum Kablo olmak üzere 22.000 Ton/Yıl üretim kapasitesi mevcuttur. Gelişmiş makine parkuru ve konusunda uzman kadrosu ile 60’tan fazla ülkeye ihracat yapılmaktadır. 2007 yılında; sistemli çalışmanın ve teknolojinin, insan hayatı ve şirketler için önemi düşünülerek ERP sistemine yatırım yapılmıştır. 2009 yılı itibari ile PVC Kablo üretiminin yanında HFFR Yangına karşı güvenli kabloların üretimi de ürün yelpazesine eklenmiştir.


15.000 m² kapalı toplam 45.000 m²’lik üretim tesisinde TSE ve ISO 9001-2000 başta olmak üzere ulusal ve uluslararası farklı kalite kuruluşlarının kontrolünde en kaliteli ürünü, en iyi hizmetle, zamanında teslimatı hedeflenmektedir. Kablolar, Dünya’nın birçok ülkesinde güvenle kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaya devam etmektedir.

Özler Kablo Vizyon

Özler Kablo; üretim, satış ve satış sonrası, çevre, dokümantasyon gibi alanlarda ulusal ve uluslararası sertifika merkezleri tarafından düzenli olarak denetlenir. Bu denetimler En İyi’yi yakalayabilmek için şirketi dinamik ve zinde tutmaktadır. Özler Kablonun kazanmış olduğu güven ve itibarın basit hatalar sebebiyle zedelenmesi kabul edilemez. Bu sebeple şirket denetimlerine ek olarak ulusal ve uluslararası kalite kuruluşları tarafından gerçekleştirilen denetlemeler, ürünleri kalite sertifikaları ile taçlandırmaktadır.